Archiv
Nalezené příspěvky
Školákův rok
10. 3. 2013
Celoroční projekt zaměřený na čtenářství, propojen s výtvarnou výchovou... Každý měsíc vkládán nový hotový příspěvek + obrazová příloha hotového projektu.
V měsíci září jsme si přečetli ukázku z knihy Francouzské pohádky (V.Cibula) - Kráska a draci.
V měsíci říjnu jsme se věnovali ukázce lidové pohádky od Karla Jaromíra Erbena - Jabloňová panna. Součástí byla práce s otázkami a přečteným textem a následná ilustrace pohádky.
Listopad - měsíc padajícího barevného listí. V rámci hodin českého jazyka a čtení jsme si nejprve řekli, jaký význam může mít slovo "list" a následně jsme vymýšleli slova příbuzná. Dále jsme pracovali s textem o měsíci listopadu - přečetli jsme ho společně, samostatně děti vyhledávaly podstatná jména, určovaly pravopis některých slov (i/y), zopakovaly si, co to je pověst. Vše jsme kontrolovali prostřednictvím interaktivní tabule. Práce se nám podařila :)
Prosinec - měsíc zářících dětských očí. Tento měsíc přímo vybízel k zamyšlení nad tím, co by mi udělalo radost pod vánočním stromečkem - z čeho by se mi rozzářily oči. V rámci hodin českého jazyka si děti napsaly dopis Ježíškovi. Věřím, že se jim alespoň některá přáníčka vyplnila.
V měsíci lednu jsme se zaměřili na básničky s tématikou zimy, sněhu a stavění sněhuláků. S dětmi jsem četla vybrané ukázky básníků, v jejichž básních se mluvilo o sněhulácích. Děti si některou z nich vyberou a ve dvojicích se ji mají naučit pěkně s přednesem odrecitovat. Malinko potrénujeme na školní kolo recitační soutěže, která se bude konat v březnu. Sněhuláčky jsme si i nakreslili a vymýšleli k nim slova příbuzná.
V únoru jsme se věnovali oslavám MASOPUSTU. Toto období začíná po Třech králích a trvá až do začátku postní doby. Termín se určuje podle Velikonoc. Tímto časem žije většina Evropy (Česká republika, Německo, Slovensko, Ukrajina, Francie, Itálie atd..). O tomto období jsme si přečetli, popovídali, zhlédli jsme mnoho pěkných fotografií a videa z průvodu masek. K přečtenému textu byly otázky, na které děti hledaly správné odpovědi přímo z textu. Na závěr si každý vybral jednu z masopustních masek, kterou nakreslil. Všem se to móóóc povedlo
V měsíci březnu začíná astronomické jaro - 21.března. I my se na jaro těšíme, a tak jsme se ho snažili přivolat básničkou od Františka Halase - Co všechno musí udělat jaro. A jakou o tom mají představu děti? Podívejte se. Doplněno krásnými ilustracemi.